Wymiana płynu hamulcowego w Premio Decart Opony-Autoserwis Legnica

Płyn hamulcowy w naszym serwisie wymieniamy na sprzęcie firmy ATE.


Wymiana płynu hamulcowego w nowoczesnych samochodach z elektronicznym systemem hamulcowym wymaga zastosowania nowoczesnych urządzeń serwisowych. 

Dzięki innowacyjnej technologii "elektronicznej regulacji ciśnienia" ze zmiennymi i zdefiniowanymi poziomami ciśnienia wyznacza nowe standardy wśród urządzeń do napełniania i odpowietrzania hamulców.

Urządzenie wtłacza nowy płyn do układu i jednocześnie pod odpowiednim ciśnieniem wypycha stary.

Dlaczego powinno wymieniać się płyn co dwa lata?


- Płyn hamulcowy jest higroskopijny tzn. chłonie wilgoć ze środowiska, co powoduje utratę jego właściwości.

-  Im większa zawartość wody w płynie hamulcowym tym niższa jest jego temperatura wrzenia, zagotowanie płynu powoduje pojawienie się pęcherzyków gazu, układ hamulcowy przestaje przekazywać siłę z pedału hamulca na tłoczki w zaciskach, powstaje efekt miękkiego hamulca-skuteczność hamowania spada do zera.

- Zanieczyszczenia z przewodów gumowych i metalowych mogą z czasem uszkodzić moduł ABS,ESP.Zalecamy i stosujemy płyn hamulcowy ATE SL.6

Jest to płyn hamulcowy do układów przystosowanych oryginalnie do płynów DOT3 i DOT4. Ze względu na bardzo niską lepkość jest szczególnie polecany do aut wyposażonych w elektroniczne systemy hamulcowe, jak ABS i ESP. Jego temperatura wrzenia na sucho to 265°C, co zapewnia niezawodność w każdych warunkach drogowych. Zawiera składniki zapobiegające korodowaniu układu hamulcowego. Seria SL to najpopularniejsze płyny w gamie ATE, używane przez miliony kierowców na całym świecie.